Met ruim 13 jaar ervaring als trouwfotograaf heb ik al veel bijzondere momenten meegemaakt.
Sommige heel uniek, andere minder bijzonder, maar juist geniaal uitgevoerd.
Er zaten momenten bij waar we buikpijn van het lachen kregen. En momenten die “typisch bij hun passen!”.
Een aantal ideeën voor jullie bruiloft
1. Geloften, maar dan niet tijdens de ceremonie
Als jullie wel geloften naar elkaar willen uitspreken, maar dit niet tijdens de ceremonie willen doen, dan kunnen jullie dit ook bijvoorbeeld tijdens de fotoshoot doen.
Zoals bijv Kevin & Chantal deden. Zij trouwden bij De Landgoederij in Bunnik en gingen eerst met een bootje richting de fotoshoot locatie achter Kasteel Rhijnauwen.
Of schrijf elkaar een brief die je tijdens een rustig moment van de dag leest.
2. Trouwen op een bijzondere locatie, zoals bijv een Kebab Zaak
Een kebab zaak als trouwlocatie. Dat zal niet als eerste bij de meesten in hun gedachten opkomen.
Maar Gonda & Ewoud deden het. Een avondceremonie met alle gasten en vervolgens iedereen aan de broodjes Kebab. Zij trouwden bij Karma Kebab in Utrecht. En zij waren ook de eersten!
Groot fan van mooie en exotische planten?
Wat dachten jullie van de Botanische Tuinen? In Utrecht of Amsterdam?
Pauline & Niels vierden hun bruiloft bij de Botanische tuinen in Utrecht.
3. Avond ceremonie
Over de voordelen van een avond ceremonie heb ik een aparte blog gemaakt.
Net als Gonda & Ewoud, trouwden A & M en Maartje & Tim en Janneke & Jeroen in de avond.
Overigens trouwden A & M ook op een bijzondere locatie. Geen kebab zaak maar een restaurant in Utrecht, naam LE:EN.
4. Live Painter of cartoonist op je bruiloft
Al een aantal bruiloften heb ik meegemaakt dat een cadeau voor het bruidspaar een “Live Painter” was. En dan bedoel ik natuurlijk het schilderij dat ze maken 🙂
Aanrader : Neetje Live Wedding Painter
5. Grootouders als ringendragers
Kinderen zijn natuurlijk super schattig als ringendragers. Maar als er nog grootouders aanwezig kunnen zijn, dan is dat al bijzonder.
Hoe mooi zou het zijn als zij een speciale rol op die dag zouden kunnen krijgen?
Manon & Olav hadden de 90 jarig opa van Manon als ringendrager.
En 2 jaar later? Had de zus van Manon, Chantal, toen zij trouwde met Joël, de eer aan hun andere opa gegeven.
6. “De Beloften”.
Oke, bij gebrek aan een betere naam, omdat ik het welgeteld nog maar 1 x heb gezien en toen was het origineel!
Een aantal personen die zich heel onbewust (maar ook fanatiek hadden aangemeld voor deze opdracht) kregen allemaal een ballon. Met een kaartje eraan.
Op het kaartje stond een datum (elke dag was 1, 2, 3 etc maanden na de bruiloft) en IN de ballon zat een opdracht. En die opdracht moesten zij op die datum uitvoeren.
Denk aan ramen lappen en de was doen bijvoorbeeld.
7. Een kleine, spontane en onverwachte rol voor een aantal gasten. Met dank aan de Babs.
Ooit heb ik een bruiloft meegemaakt waar de Babs alle gasten bij naam kende. Zonder ze eerst ontmoet te hebben. Hij betrok ook een aantal gasten bij de ceremonie door ze spontaan vragen te stellen. Dit zorgde voor leuke en spontane reacties!
8. Wisselen van tafels tijdens het diner
Vaak wisselt het bruidspaar, maar het kan ook anders!
Zelden heb ik zo’n heerlijke chaos gezien tijdens het diner als bij Alex & Demi in Bunnik.
De ronde tafels hadden allemaal de naam van een voetbal stadion gekregen en 2x moest er gewisseld worden. Behalve het bruidspaar. En daar ging iedereen met bord in de hand op zoek naar de juiste tafel. Dit gezelschap was half Brits en half Nederlands dus het zorgde uiteraard voor de nodige hilariteit.
9. Brunchen met jullie “inner Circle”
Een brunch met jullie inner Circle. In de tuin of op locatie. Afgelopen seizoen heb ik een bruidspaar gehad die in hun tuin een heerlijke brunch hadden. Verzorgd door een aantal lokale ondernemers uit het dorp.
We waanden ons in Italië zo sfeervol! … en we hadden geluk met het weer!
10. Flashmob of dance battle en de Disco Bingo
De start van het feest. Terwijl sommige bruidsparen maanden oefenen voor een openingsdans, zijn er ook genoeg bruidsparen die gewoon een “grande entree” maken en dan iedereen erbij betrekken.
Disco Bingo en wedstrijd Luchtgitaar spelen
Do I need to say more? ……
Er zijn DJ’s die feilloos weten hoe je Disco Bingo moet spelen en dit is vooral leuk omdat het de gasten in beweging zet.
En die wedstrijd luchtgitaar spelen ook trouwens 🙂
Trouwplannen en nog op zoek naar een trouwfotograaf?
Check snel jullie trouwdatum !
Persoonlijke manier van werken
Ik hou van duidelijke afspraken en transparantie. Geen vage taal of onleesbare lettertjes achteraf. Zo weten jullie altijd waar jullie aan toe zijn en wat jullie van mij kunnen verwachten.
Willen jullie prachtige kleurrijke foto’s van alle momenten van jullie bruiloft? Door een gezellige bruidsfotograaf die voor een ontspannen sfeer zorgt?